تاریخ خبر : 1398/02/11 تعداد بازدید : 1378


مدارک BEC کمبریج انگلستان: در تجارت موفق‌تر از همیشه باشید!

در دنیای امروز یکی از رمز و رموز موفقیت افراد در کسب و کار دانستن زبان انگلیسی در حدی مطلوب و داشتن مدارک بین‌المللی مرتبط با موضوع فعالیت می‌باشد. مدارک BEC با موضوعیت تجارت و دانش انگلیسی تجاری از سوی دانشگاه کمبریج انگلستان از مدارک با پرستیژ و پرکاربرد برای هر فردی در هر سازمان محسوب می‌شود.

امروزه با گسترش فعالیت های بین‌المللی سازمان ها و شرکت ها و وجود دهکده جهانی، نیاز به یادگیری زبان انگلیسی تخصصی برای مکالمات و مکاتبات تجاری و بازرگانی نسبت به گذشته بیشتر احساس شده و برای تعاملات تجاری و بازرگانی با سایر کشورها دانستن زبان انگلیسی امری ضروری تلقی می شود.
آزمون BEC آزمونی برای ارزیابی سطح دانش روزمره زبان انگلیسی تجارت و کسب وکار می باشد که توسط دانشگاه کمبریج انگلستان طراحی و برگزار می‌شود. متقاضیان این آزمون افرادی هستند که برای اشتغال در سازمان های بین المللی و شرکت های دولتی و خصوصی نیازمند داشتن سطح مناسبی از زبان انگلیسی برای روابط کاری و تجاری موثر همگام با معیار های بین المللی می باشند.

افرادی که درسمت مدیران میانی و بالاتر در سازمان‌ها و نهادها مشغول به فعالیت هستند و همچنین دانشجویان رشته‌های مدیریت بازرگانی یا تجارت بین الملل برای وارد شدن به نهادهای بین المللی و همسویی با سایر شرکت‌ها نیازمند این مدرک می باشند. بنابراین این آزمون براي دانشجوياني که براي اشتغال به تجارت در سطح بين المللي نياز به معلومات خاصي از زبان انگليسي دارند مناسب می باشد. در این آزمون با استفاده از تمرين هايي که براساس فعاليت‌هاي تجاري روزانه می باشد، مهارت دانشجویان افزایش پیدا خواهد کرد.

مدارک BEC دانشگاه کمبریج انگلستان جهت استخدام در بسیاری از شرکت های معروف و معتبر دنیا کاربرد دارد و حتی در برخی از شرکت ها جهت شروع به کار اجباری می باشد. لیست این شرکت‌ها سالانه بروز‌رسانی می شود اما همواره نام برندهای معتبری همچون Adidas، Shell،HSBC،BMW، Sony و... به چشم می خورد.
شایان ذکر است این آزمون‌ها بر اساس مرجع مشترک اروپا CEFR ایجاد شده که یک سیستم بین المللی به رسمیت شناخته شده برای توصیف تواناییهای زبانی می باشد و چهار مهارت شنیدن، خواندن، نوشتن و مکالمه را مورد ارزیابی قرار می دهد.
آکادمی زبان ایران مهر   همگام با بسیاری از موسسات و مدارس کسب و کار در دنیا دوره‌های مکالمه تجاری را با کیفیتی متمایز به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد.

انواع مدرک BEC کمبریج انگلستان

مدرك BEC دانشگاه کمبریج انگلستان در سه سطح به صورت زير قابل تعريف است:
Preliminary (BEC Preliminary) – CEFR Level B1    سطح مقدماتی                                
Vantage (BEC Vantage) – CEFR Level B2               سطح برتر                                           
Higher (BEC Higher) – CEFR Level C1                     سطح عالی
     
                                          

محتوای این سه سطح از آزمون بر اساس کارهای روزانه کار و کسب و کار و برای توسعه مهارت های کسب و کار زبان انگلیسی می باشد . شرکت های Procter & Gamble، Study Portals و خدمات مهاجرت و مهاجرت ایرلند INIS)) و بسیاری از شرکت‌های معتبر دنیا سطح برتر این مدرک ودانشکده اقتصاد و حقوق برلین، دانشگاه South Bank لندن و مدرسه کسب و کار ICN و لیست بلند بالایی از مراکز و موسسات آموزش عالی در جهان سطح عالی این مدرک را می‌پذیرند.

در دوره‌هاي آمادگي آزمون BEC، با تمركز بر روي متون تجاري و فضاي حاكم بر شركت‌هاي تجاري انگليسي زبان، جلسات و موضوعات مرتبط به آن شبيه‌سازي شده تا متقاضي با واژگان و اصطلاحات كاربردي در زمينه‌هاي مانند بازاريابي و تحقيقات بازار، تئوري اقتصاد خرد و كلان، صنعت بانكداري و بيمه، مديريت و برنامه‌ريزي استراتژيك، مديريت زنجيره تامين و منابع انسانی و... آشنا شود. انتظار می رود فرد پس از دوره های آمادگی آزمون بتواند با گنجينه واژگان به روز تجاري، اصول و فنون مذاكره، آشنايي با اصول و اصطلاحات قراردادهاي بين‌المللی و نامه ‌نگاري بازرگاني آشنا شود.

ساختار آزمون BEC کمبریج انگلستان

 بخش مهارت های Reading و Writing آزمون ۵۰% کل روند آزمون را در بر دارد و شامل ۷ قسمت برای مهارت Reading و ۲ بخش برای مهارت Writing می باشد. مدت زمان اختصاص داده شده به این بخش یک ساعت و نیم می باشد که ۴۵ سوال را به خود اختصاص داده است و بخش Writing شامل ۲ بخش می باشد و هر یک از این مهارت ها به شکل مساوی نمره دهی می شوند.

داوطلب در بخش اول Reading می بایست ۵ متن کوتاه را بخواند و از بین سه گزینه، پاسخ درست را انتخاب کند و این بخش شامل ۵ سوال می باشد. بخش دوم این مهارت، شامل ۵ توضیح می باشد که همراه با یک متن بوده و در انتها داوطلب می بایست هر توضیح را با متن مربوطه مرتبط سازد. این بخش نیز شامل ۵ سوال می باشد.
بخش سوم این مهارت، شامل ۸ نقشه و جدول و ۵ سوال می باشد که داوطلب می بایست هر متن را با یک نقشه به هم مرتبط سازد.
بخش چهارم این مهارت ۷ سوال را شامل می باشد و داوطلب می بایست یک متن را با توجه به ۷ سوال مورد توجه قرار دهد و تشخیص دهد این جملات صحیح هستند و یا خیر.
بخش پنجم این مهارت شامل ۶ سوال می باشد و درک مطلب داوطلب را از متن مورد ارزیابی قرار می دهد. سوالات این بخش چهار گزینه ای می باشد. این بخش شامل ۵ پرسش است. بخش ششم این مهارت ، ۱۲ سوال دارد که متنی را با دوازده جای خالی به داوطلب ارایه می دهند و داوطلب می بایست جواب درست را از بین ۳ گزینه انتخاب نماید. در بخش آخر این مهارت ، دو متن کوتاه ارایه داده می شود که یکی مربوط به پر کردن یک فرم نسبت به یک متن می باشد و ۵ سوال را در بر می گیرد.

در مهارت  Writing آزمونBEC ، در بخش اول داوطلب می بایست یک پیغام اداری درون شرکتی با توجه به اطلاعاتی که به وی داده می شود را بنویسد که بین ۳۰ الی ۴۰ کلمه می باشد. در حالیکه در بخش دوم این آزمون می بایست یک نامه اداری و یا یک ایمیل را طبق اطلاعات داده شده نوشت.

بخش مهارت Listening در آزمون BEC شامل ۴ بخش بوده که ۲۵% از کل آزمون را در بر دارد. این بخش از آزمون، ۴۰ دقیقه از زمان کل آزمون را در بر دارد که این زمان شامل زمان انتقال پاسخ ها نیز می باشد.
بخش مکالمه یا همان Speaking آزمون BEC شامل ۳ قسمت بوده که ۱۲ دقیقه زمان می برد و ۲۵% از کل آزمون را برای نمره شامل می شود.

جدول زیر مقیاس نمرات لازم برای کسب مدارک بین‌المللی آزمون‌های دانشگاه کمبریج انگلستان را نشان می‌دهد.

 

نتایج آزمون BEC

به داوطلبین آزمون، شرحی از نحوه‌ عملکردشان از هر بخش آزمون به صورت عالی، خوب، مرزی و ضعیف ارائه می شود. مدارک دانشجویان به دو صورت قبول شده با شایستگی و قبول شده ارائه می‌گردد. قبولی نهایی در آزمون نیازمند نمره خاصی در آن بخش نیست.
با توجه به نیاز روزافزون تجار،‌ مدیران، صاحبان کسب و کار و کارکنان بخش‌های مختلف در سازمان‌ها به یادگیری زبان تخصصی و مکالمه تجاری، آکادمی زبان ایران مهر                         دوره‌های مکالمه تجاری با سرفصل آموزشی و جدیدترین مجموعه Market Leader را بصورت کلاسهای گروهی، خصوصی و نیز قرارداد با شرکت‌ها برگزار می‌نماید. مدرسین ایران مهر با اشراف کامل بر مباحث تخصصی کسب و کار و حوزه‌ّهای مختلف تجاری سعی در ارائه دوره‌های مفید و مطلوب به علاقه‌مندان را دارند.

 

 

 

 

 

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن

آموزشگاه زبان های خارجی ایران مهر ایرانمهر گرمسار

اساتید مجرب زبان گرمسار رضا مهاجری